GEREKLİ BELGELER

GEREKLİ BELGELER

Sürücü Kurslarına kayıt olmak için sürücü adayından bazı belgeler istenmektedir . Bu belgeleri sürücü kursları kursiyerden aldıktan sonra kurs dönem açılış tarihlerinden önce milli eğitim bakanlığının sistemine taratarak yüklemek zorundadır. sürücü kursu için gereken belgelerden bir veya birden fazlası eksik olduğu takdirde sürücü adayı döneme alınmaz ve sonraki döneme kaydı aktarılır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- SÜRÜCÜ OLUR SAĞLIK RAPORU

Sürü olur Sağlık Raporu nereden alınır. sürücü olur ehliyet sağlık raporu aile hekiminden alınır mı diye sürekli bu sorularla karşılaşıyoruz. Sürücü adaylar ehliyet raporlarını dilerse Aile hekimlerinden alabilir. Aile hekiminden alınan sağlık raporu sürücüm belgesi almak için yeterlidir.

2DİPLOMA (En Son Mezun olunan okuldan) veya ÖĞRENCİ BELGESİ

Sürücü adayı Sürücü Kurslarına en son mezun olduğu Diplomasının fotokopisini getirir. Mezun olmayan hala öğrenciliği devam eden sürücü adayı ise okuduğu okuldan öğrenci belgesi getirmesi yeterlidir. Eğer Sürücü kursuna müracaat eden sürücü adayı en son gittiği okuldan mezun olmamış ve okulu terk etmiş ise Terk ettiği okuldan TASDİKNAME getirmesi gerekmektedir.

DİPLOMA DURUMUNDA İLKOKUL MEZUNLARI EHLİYET ALABİLİR Mİ

Sorusu ile çok karşılaşmaktayız. İlkokul yani 4. Sınıfı bitirmiş olanlar veya Halk Eğitim Müdürlüklerinden alınmış olan II. KADEME OKUR YAZARLILIK BELGESİ Getirmeleri yeterlidir.

3-ADLİ SİCİL BELGESİ (SABIK KAYDI )

Sürücü adayının sürücü kursuna kayıt olmasına mani olan bir sabıkasının olup olmadığına bakılması için kursiyerden sabıka kaydı belgesi istenir. Bu belgeyi Sürücü Adayının e-devlet şifresi ile çıkartılması mümkündür.

4- 1 ADET BİYOMETRİK RESİM

Sürücü adaylarında Son 6 ay içinde çekilmiş biyometrik resim istenir

5- FARK İÇİN EHLİYET FOTOKOPİSİ

Sürücü adayının Herhangi bir sürücü belgesinden başka bir sürücü belgesine geçmek istemesi halinde mevcut sürücü belgesi kendisinden istenir.